اطلاعات لازم درباره پانسمان بینی و تامپون ها در عمل زیبایی بینی

تامپون ها بلافاصله بعد از عمل زیبایی بینی و قبل از پانسمان بینی در هر کدام از سوراخ های بینی گذاشته می شود و زمان خارخ کردن این تامپون ها یک تا دو روز بعد از عمل زیبایی بینی است که زمان برداشتن آن ها به نوع عمل زیبایی بینی بستگی دارد. برداشتن این تامپون ها معمولا بدون درد و هیچ مشکلی می باشد.

اما پانسمانی که بعد از عمل زیبایی بینی در زیر قاعده بینی قرار می گیرد روی سوراخ های بینی و بالای لب را کاملا پوشانده و این پانسمان تا ۲۴ ساعت بعد از خارج کردن تامپون ها روی سوراخ های بینی قرار می گیرد اما به دلیل خونریزی ممکن است که کاملا خیس شود که می توان آن را عوض نمود.

در مواقعی ممکن است مقدار خون از کنار پانسمان بینی به بیرون نشت کند که جای نگرانی نیست و لخته های خون را می توان با یک گوش پاک کن که با سرم شستشو مرطوب شده تمیز نمود.

همچنین پس از گذاشتن تامپون ها و پانسمان یک اسپلینت ترموپلاستیک نیز روی بینی گذاشته می شود که بینی را در موقعیت جدید خود حفظ کند و نیز از بینی تازه عمل شده محافظت کند. این اسپلینت بعد از یک هفته از عمل زیبایی بینی کاملا برداشته می شود. بیمار باید از این اسپلینت به خوبی محافظت کند تا خیس نشود که خیس شدن آن موجب شل شدن اسپلینت می شود.

بیمار موظف است در روز اول پس از عمل زیبایی بینی از کمپرس یخ استفاده نماید که به کاهش خونریزی و کاهش تورم و کم شدن کبودی دور چشم ها کمک شایانی می نماید.

این کمپرس باید به گونه ای باشد که باعث قرمزی و سوزش پوست نشود در چنین مواقعی از یک پارچه نازک بین کمپرس و پوست استفاده می شود.

پانسمان بینی

1 دیدگاه

  1. وفایی گفت:

    مطلبتون خیلی آموزنده و مفید بود. ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *