اقدامات پس از جراحی بینی استخوانی

استفاده از کمپرس یخ :این کمپرس را هر ۱۵ دقیقه گذاشته و سپس برداشته شود .حداکثر مدت استفاده از کمپرس سرد ۲ تا ۳ روز بعد از جراحی بینی استخوانی میباشد.
مصرف آنتی بیوتیک :کپسول آنتی بیوتیک را (هر ۸ ساعت یکبار) تا یک هفته میل نمایید و قرص سرماخوردگی ( هر ۶ ساعت یک عدد ) را جهت کاهش عطسه و آب ریزش از بینی تا ۵ روز بعد از برداشتن پانسمان داخل بینی بعد جراحی بینی استخوانی ادامه دهید.
استحمام بعد از عمل جراحی بینی استخوانی : بعد از عمل جراحی بینی استخوانی ، بر روی بینی اسپیلنت یا اصطلاحا گچ بینی به همراه چسب زده می شود. این پانسمان می بایست یک هفته بر روی بینی باشد. در صورت خیسی این پانسمان،احتمال بلند شدن و افتادن آن وجود دارد که این مسئله باعث می شود که روی نتیجه ی جراحی بینی استخوانی اثر بگذارد.
داروهای تجویز شده بعد از جراحی بینی استخوانی :داروهای تجویز شده ی پزشک بعد از عمل زیبایی بینی استخوانی را باید بعد از شروع رژیم غذایی بعد از عمل جراحی بینی استخوانی حدود ۶ ساعت بعد از عمل جراحی زیبایی بینی شروع کرد. این داروها شامل کپسول های آنتی بیوتیک و قرص های مسکن و قرص های سرماخوردگی و قطره بینی و نیز آمپول های دگزامتازون برای کم کردن تورم صورت می باشد.
ماساژ بینی بعد از جراحی بینی استخوانی : با استفاده از شست ۲ دست از بالا به پایین بینی ، اطراف بینى را ماساژ دهید. انگشت شست خود را به آرامی در دو طرف بینی قرار دهید و به سمت گونه ها ماساژ دهید سعی کنید بیشتر نواحی استخوانی را تحت فشار قرار دهید . ماساژ بینی باید طوری باشد که بینی شما به کمک انگشتتان به سمت گونه ها کشیده شود.

جراحی بینی استخوانی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *