جراحی بینی در فصول سرد سال

سوالی که به تازگی در مورد جراحی زیبایی بینی مطرح شده است ، شرایط جراحی بینی در فصول سرد سال است. یکی از بیماران از نواحی شمالی غربی مراجعه کرده بود ، جایی که زمستانش در مقایسه با زمستان های ما واقعا زمستان است. این بیمار به نحوی نگران این بود که آیا ممکن است هوای سرد بر روی دوران بهبود تاثیر بگذارد چون داستان اشخاص دیگری را شنیده بود که در این مورد به مشکل خورده اند مخصوصا با خشک شدن بینی که در طول فصول سرد سال اتفاق می افتد.

جراحی بینی

صادقانه باید گفت ، واقعا دلیلی وجود ندارد که ثابت کند جراحی زیبایی بینی را نباید در طول فصول سرد سال انجام داد. اما چیزی که باید به آن اهمیت داد هوای داخل ساختمان است. در طول ماه های سرد سال همه ی ما از سیستم های گرمایشی استفاده می کنیم . مشکلی در رابطه با سیستم های گرمایشی داخلی وجود دارد این است که هوا بسیار خشک می کند، رطوبت هوا تقریبا صفر است و تفاوتی با صحرای آفریقا ندارد، چه باور کنید و چه نکنید ، خشکی دشمن باستانی داخل بینی بوده و هست . وقتی داخل ساختمان گرم و خشک است ، بینی مسئولیت بیشتری برای تولید رطوبت دارد و این از حد نرمال آن فراتر است . اما بعد از جراحی بینی ، وقتی که با سپتوپلاستی بینی همراه باشد و شاخک ها برای بهبود انسداد بینی ، اصلاح انحراف تیغه ی بینی و پیشگیری از سینوزیت برداشته شود ، در این صورت ممکن است کاهشی در شکل گیری برخی از مایعات بینی رخ دهد .

چیزی که بیماران در این شرایط درک می کنند بینی بسیار خشک و دهان خشک است و این مساله برایشان بسیار ناراحت کننده است. ممکن است حتی پوسته پوسته شدن داخل بینی را نیز تجربه کنند که ناراحتیشان را افزایش می دهد.

ما همیشه بیمارانمان را از رطوبت بسیار کم و خشکی داخل ساختمان آگاه می کنیم و داروهایی برای بهبود این وضعیت تجویز می کنیم.

روش هایی برای مرطوب نگه داشتن بینی

اولین دارو برای بهبود این وضعیت ، اسپری سالین یا ژل است. سالین یا آب نمک استریل ، بهترین راه برای مرطوب کردن موضعی بینی است که در این صورت تولید خلط به طور طبیعی انجام می شود. در واقع می توانید استفاده از ژل یا اسپری را هر ساعت به دلخواه مصرف کنید . راه کار دیگری که می تواند مفید باشد استفاده از پماد در داخل مجرای بینی است ، جایی که بیشتر بخیه های خود جذب در آنجا ایجاد شده اند. بخیه ها خیلی سریع تر حل می شوند وقتی نرم و مرطوب نگه داشته شوند و نباید چیزی به جایی که پماد قرار داده شده ضربه وارد نکند. ما به طور کلی ویتامین A و ویتامین D را تجویز می کنیم اما وازلین نیز می تواند به همان خوبی عمل کند.

پیشنهادات دیگر:

آب زیادی بنوشید و سیگار نکشید. درست بعد از خشکی محیط داخلی ساختمان ، سیگار کشیدن نیز یکی دیگر از دشمنان اصلی دوران بهبود به شمار می آید. بافت بینی ، هنگامی که خشک می شود دوران بهبود را کندتر می کند خواه این خشکی در اثر خشکی هوا باشد و خواه در اثر سیگار کشیدن.

چند توصیه قبل از جراحی زیبایی بینی در هوای سرد( چه نتیجه ی این جراحی کاربردی و زیبایی باشد و چه فقط زیبایی باشد ):

اگر شما سیگار می کشید برنامه ریزی کنید که مقدار آن را به شدت کاهش داده یا به کلا آن را کنار بگذارید . علاوه بر این متخصص بیهوشی شما بسیار خوشحال خواهد شد اگر بیمار سیگاری نباشد . از داشتن اسپری نمکی و پماد داخل بینی حتما استفاده کنید . همچنین فکری برای خریدن یا قرض گرفتن یک دستگاه مرطوب کننده ی ارزان برای اتاق خواب خود داشته باشید و یا حداقل پنجره ها را باز بگذارید. با اینکه هوایی که به داخل می آید سرد است اما باز نسبت به هوای داخل اتاق خیلی مرطوب تر است .شما می توانید سردی هوا را با انداختن یک پتوی اضافه بر روی خود جبران کنید !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *