جراحی عملی برای تغییر شکل بینی

جراحی بینی یک نوع عمل زیبایی بینی برای تغییر شکل بینی می باشد که می توان از آن برای:

بزرگ کردن بینی
کوچک کردن بینی
برداشتن قوز بینی
عمل بینی گوشتی
جراحی انحراف بینی
عمل بینی استخوانی
پلیپ بینی
کوچک کردن سوراخ های بینی
تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا
و اصلاح عیوب دیگر بینی بهره جست.

در خلال جراحی زیبایی بینی، جراح یک جراحت ایجاد می کند تا به استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کند. این بریدگی معمولا در داخل بینی زده می شود بنابراین بعد از عمل جای بریدگی غیر قابل مشاهده است. بر حسب نیاز ممکن است پیوند غضروف یا حتی استخوان (هم می تواند از قسمت هایی از خود بدن بیمار باشد و هم می تواند پر کننده های ترکیبی مصنوعی باشد) نیز انجام شود. پس از اینکه جراح استخوان و غضروف بینی را تنظیم کرد ، پوست و بافت بینی بر روی ساختار جدید می نشیند. البته نوع پوست بیمار در این کار از اهمیت زیادی برخوردار است.در نهایت یک آتل در بیرون بینی قرار داده می شود تا شکل جدید بینی را تا زمان بهبود پشتیبانی کند.

جراحی بینی می تواند تحت بیهوشی کلی یا بیهوشی موضعی انجام شود انتخاب نوع بیهوشی به میزان حساس بودن جراحی زیبایی بینی بستگی دارد. اگر شما بیهوشی موضعی را انتخاب کنید ،باید آماده باشید که صدای کار دکترتان بر روی اعضای بینی و استخوان بینی را بشنوید.
جراحی بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود اما گاهی اوقات هم ممکن است بیمار یک شب در بیمارستان یا محل جراحی سپری کند.
دکتر جراحی که عمل زیبایی بینی را انجام می دهد معمولا متخصص گوش و حلق بینی یا جراح پلاستیک یا هر دو است .

چه چیزی بعد ار جراحی بینی انتظار می رود؟

پس از یک هفته، آتل و باندپیچی از روی بینی شما برداشته می شود.

صورت کمی پف دارد و نواحی اطراف چشم و بینی کبود و تیره است . کبودی دور چشم و تورم اطراف بینی چند روزی به درازا می کشد و پس از آن بهبود می یابد.کمپرس سرد می تواند برای به حداقل رساندن تورم و کاهش درد مفید باشد . دکترتان ممکن است برای کاهش درد برای شما مسکن نیز تجویز کند. در یک پروسه ۱۰ الی ۱۴ روزه تورم و درد بینی از بین می رود.

ممکن است نیاز باشد تا چند روز اول بعد از جراحی زیبایی بینی سر خود را بالا نگه دارید.اما بعد از چند هفته می توانید فعالیت های خود را از سر بگیرید.
مقالات مفید و توصیه های پس از جراحی بینی :

چرا عمل بینی انجام می دهیم؟

جراحی بینی می تواند سایز ، شکل و زاویه بینی شما را تغییر دهد و باعث شود بینی شما تاثیر بسیاری روی زیبایی شما بگذارد .
جراحی بینی می تواند مشکلات ساختاری بینی را که باعث گرفتگی مزمن یا مشکلات تنفسی می شود را اصلاح کند .

برنامه ریزی برای عمل جراحی تغییر شکل بینی

جرحان معمولا بیماران را تشویق می کنند تا برای مراقبت از خود کوشا باشند تا بتوانند به کمک هم یک برنامه درمانی را تنظیم کنند .در میان مسایل دیگر در مورد موارد زیر نیز بحت خواهد شد :

از بین دو تکنیک جراحی تغییر شکل بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته کدام یک بهتر است .
کدام یک از انواع بیهوشی توصیه می شود.

چطور برای عمل تغییر شکل بینی آماده شویم

جراحی بینی چقدر موثر است ؟

نتیجه ی جراحی تغییر شکل بینی بسته به انتظار شما از جراحی زیبایی بینی می تواند بسیار یا کم باشد.نکته ی بسیار مهم این است که شما و جراحتان در مورد هدف تغییر شکل بینی به یک نظر مشترک برسید.

نتیجه ی جراحی تغییر شکل بینی دائمی است ،اگرچه ممکن است آسیب های بعدی یا عوامل دیگر روی ظاهر بینی تاثیر گذار باشد. جراحی زیبایی فقط باید بر روی بینی فردی انجام شود که رشد او کامل شده است که در خانم ها این سن ۱۵ یا ۱۶ و در آقایان ۱۷ یا ۱۸ می باشد .اگر جراحی تغییر شکل بینی قبل از این سنین باشد رشد بینی می تواند روی نتیجه ی نهایی تغییر شکل بینی تاثیر بگذارد و احتمالا موجب بروز عوارض جانبی نیز خواهد شد.

اگر نتیجه ی جراحی تغییر شکل بینی برای من رضایت بخش نبود چه کار کنم ؟

متاسفانه علی رغم بهترین تلاش های دکتر ، در بعضی موارد یک بیمار ممکن است از نتیجه جراحی دکتر راضی نباشد .این اتفاق می تواند علت های مختلفی داشته باشد از جمله خطای جراحی یا انتظارات غیر واقع بینانه از طرف بیمار. اگر بینی آنها در ماه های اول شکل ایده آلی که مد نظر داشته اند را به خود نگرفته است بیماران نباید وحشت زده بشوند زیرا نتیجه ی نهایی جراحی تغییر شکل بینی می تواند تا حتی یک سال متغیر باشد، .اگر بیمار حتی پس از اینکه بینی شکل نهایی خودش را گرفت از نتیجه جراحی تغییر شکل بینی ناراضی بود ،گزینه هایی برای اصلاح و درمان موجود است .بسته به میزان تغییرات که نیاز است ،پزشک ممکن است تغییر شکل بدون جراحی یا اگر جزو افراد خاص برای جراحی ترمیمی باشید عمل ترمیمی بینی را به شما پیشنهاد کند.

مزایای زیبایی

معمول ترین دلیل برای افرادی که تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند بهبود دادن ظاهر و شکل کلی صورت و بینی شان است .خیلی از افراد احساس می کنند سایز و شکل بینی شان با بقیه ی اجزای صورتشان هماهنگی و همخوانی ندارد و به همین دلیل برای بهبود تناسب صورتشان جراحی بینی را انتخاب می کنند .در طول جراحی بینی تغییراتی بر روی پل بینی،نوک بینی و سوراخ های بینی ایجاد می شود.انتخاب یک جراح مجرب برای انجام عمل جراحی بینی این اطمینان را خواهد داد که بیماران سودمندترین نتایج را از جراحی بینی خواهند گرفت.

از جمله مزایای زیبایی برای عمل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:
تقارن صورت – کوچکترین عدم تقارن در بینی افراد می تواند تاثیر به سزایی در ظاهرشان ایجاد کند . جراحی زیبایی بینی می تواند ظاهر متعادل تری ایجاد کند.
بهبود شکل – تغییر در پل بینی یا نوک بینی می تواند توجه را به مناطق دیگر صورت جلب کند.
حجم متناسب – کاهش دادن پهنای بینی حتی یک مقدار کم ، می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی تناسب بینی با بقیه اجزای صورت داشته باشد.
از بین بردن قوز یا اعوجاج بینی – جراحی زیبایی بینی می تواند عیوب پل بینی را از بین ببرد چه این عیوب مادر زادی بوده و چه در اثر یک آسیب به وجود آمده باشد.

مزایای سلامتی

جراحی زیبایی بینی علاوه بر داشتن مزایای زیبایی می تواند مشکلات مرتبط با سلامت را نیز بهبود ببخشد.دو مورد از مزایای اصلی جراحی بینی عبارتند از :

بهبود مشکلات تنفسی – جراحی بینی می تواند راه های باریک بینی را باز کرده و اختلالات ساختاری را بهبود بخشد و توانایی تنفسی شخص را بهبود دهد.
اصلاح نقص های مادر زادی – جراحی زیبایی بینی همانطور که نقایص مادرزادی داخلی اصلاح می کند می تواند به اصلاح نقایص بیرونی نیز برسد مانند انحراف تیغه ی بینی.

تغییر شکل بینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *