سن مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی

سن مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی در دختران و پسران متفاوت است. این سن معمولا در دختران ۱۵ سالگی و در پسران ۱۷ سالگی و زمانی که افراد به رشد کامل فکری و جسمی رسیده باشند.

عمل جراحی زیبایی بینی در افراد مسن تر حتی گاهی باعث بهتر نفس کشیدن آن ها نیز می شود. زیرا با افزایش سن در بافت های بینی سستی به وجود می آید که این سستی باعث افتادگی نوک بینی می شود. به طور کلی افتادگی نوک بینی و برآمدگی پشت بینی و اختلال تنفسی از مشکلات شایع دوران کهن سالی است.

افرادی کهن سال معمولا با بالا گرفتن نوک بینی احساس بهتری در تنفس دارند و حتی باعث جوان تر به نظر رسیدن آن ها می شود.

یکی دیگر از عوامل موثر در جراحی زیبایی بینی وضعیت روحی و روانی افراد است. تعداد زیادی از افراد هستند که به دلیل وسواس فکری و یا تزلزل شخصیت از نتیجه عمل زیبایی خود راضی نیستند.

معمولا بسیاری از افرادی که به دنبال عمل جراحی زیبایی بینی هستند دلایل موجهی از نظر خود دارند. این عوامل می تواند موفقیت در تشکیل زندگی مشترک، جلب رضایت دوستان و خانواده و یا حتی بالا بردن اعتماد به نفس خود در روابط اجتماعی و… باشد.

به طور قطع افرادی که از عمل زیبایی بینی انتظار غیرواقع بینانه ای دارند باید از از انجام این عمل صرف نظر کنند. معمولا باید این افراد توجیه شوند که عمل زیبایی بینی کمک معجزه آسایی به بهبود زندگی مشترک آن ها نخواهد کرد و کمک شایانی به پیدا کردن شغل مناسب نمی کند.

به طور کلی کسانی که به دنبال خشنودی خودشان در عمل جراحی زیبایی بینی هستند از انجام این عمل و نتیجه آن راضی تر خواهند بود. این افراد تحت فشار دیگران و بهبود روابط اجتماعی خود به عمل زیبایی بینی روی نمی آورند و دلایل منطقی تری برای این تصمیم خود دارند.

عمل جراحی زیبایی بینی

1 دیدگاه

  1. محمدی گفت:

    تاثیر عمل زیبایی بینی بر روی افراد مختلف، متفاوته. ممکنه بر روی بعضی افراد تاثیر خوب داشته باشه و سنشون رو کمتر نشون بده و یا تاثیر منفی داشته باشه و سنشون رو بالاتر نشون بده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *