عمل ترمیمی بینی

چه مدت زمانی باید از زمان اولین عمل جراحی بینی بگذرد تا بتوان عمل ترمیمی بینی را انجام داد ؟

یکی از سوالاتی که بیشتر بیماران می خواهند بدانند این است که اگر یک بار بینی خود را عمل کنند آیا امکان عمل ترمیمی بینی یا رویژن وجود دارد یا خیر .
در پاسخ به این سوال باید گفت که این امکان وجود دارد اما باید زمان لازم از عمل جراحی قبلی سپری شده باشد .
به طور میانگین ۸ تا ۱۰ درصد از کسانی که عمل زیبایی بینی را انجام می دهند ممکن است نیاز به عمل ترمیمی بینی یا رویژن داشته باشند و زمان لازم برای عمل ترمیمی بینی معمولا یکسال بعد از عمل جراحی قبلی تخمین زده می شود چرا که بینی بعد از عمل شدن باید بعد از مدت زمانی تثبیت شود .

در چه صورتی نیاز به عمل ترمیمی بینی داریم ؟

اسکلت بینی به اندازه کافی محکم نشده باشد و نوک بینی افتاده است که در این صورت توسط یک جراح متخصص می توان آن را اصلاح کرد .
قوز بینی کاملا برداشته نشده ، این مشکل نیز به راحتی توسط جراح اصلاح می شود .
انحراف بینی هنوز برداشته نشده یا بینی هنوز کج است که این مشکل نیز توسط جراح حل می شود .
بافت های بینی بیش از حد برداشته شده است ، پشت بینی بیش از حد فرورفته و یا بینی بیشتر از نیاز سر بالا شده است که اصلاح کردن این موارد نیاز به یک جراح کار بلد دارد و نتایج این عمل ها همیشه قابل پیش بینی نیستند اما در صورتی که بشود وضعیت آن را بهبود بخشید معمولا اسکلت بینی را به وسیله غضروف ها و یا استخوان های خود بیمار تقویت می کنند که معمولا از غضروف های لاله گوش و یا دنده ها استفاده می شود .
زمانی پوست بینی آسیب دیده باشد عمل ترمیمی بینی بسیار مشکل و حتی غیر ممکن است که البته این موارد بسیار کم دیده می شود .
زیاد بودن فاصله سوراخ های بینی ، مشکلات تنفسی ، ناراضی بودن بیمار از عمل جراحی اولیه ، کج شدن استخوان های بینی به دلیل ضربات فیزیکی و … از جمله عواملی هستند که برای برطرف کردن آنها ممکن است به عمل ترمیمی بینی نیاز باشد .

عمل ترمیمی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *