عوارض انجام غلط جراحی پلاستیک بینی

جراحی پلاستیک بینی به مانند هر جراحی دیگری ممکن است با مشکلاتی همراه شود. در صورت دقت و مهارت جراح پلاستیک و رعایت نکات و دستورات توسط بیمار احتمال این عوارض به کمترین حالت می رسد. عوارض انجام غلط جراحی پلاستیک بینی را به دو دسته می توان تقسیم کرد:

عوراض تنفسی ممکن است از مشکلات مختلفی ناشی شود که عبارتند از:

چسبندگی های داخل بینی، باقی ماندن انحراف تیغه بینی، تنگی سوراخ های بینی (کم شدن قطر مجرای عبور هوا به میزان نصف موجب افزایش مقاومت در مقابل عبور هوا نه به میزان دو، چهار یا هشت برابر بلکه به میزان شانزده برابر می شود. حائز اهمیت است که بیماران به هیچ وجه به جراح خود برای کوچک کردن پره ها و یا سوراخ های بینی اصرار نکنند. )

– تنگی دریچه داخلی بینی از بد ترین عوارض تنفسی جراحی زیبایی بینی است و معمولا در اثر برداشتن بیش از حد بافت ها و غضروف های بینی ایجاد می شود.

در حین جراحی زیبایی بینی باید دقت زیادی از جانب جراح اعمال شود تا حمایت ایجاد شده توسط این غضروف ها ضعیف نشود.

دسته دوم عوارض عمل زیبایی بینی یعنی عوارض زیبایی شامل: بینی زینی شکل در اثر برداشته شدن بیش از حد بر آمدگی استخوانی و یا غضروفی، انحراف قسمت استخوانی یا غضروفی بینی به علت اصلاح نشدن کامل تیغه داخلی بینی، جداشدگی قسمت استخوانی و غضروفی، فرو رفتگی های پره های بینی به دنبال برداشته شدن غضروف های پره های بینی برای جمع کردن نوک بینی، برداشته شدن زیاد پوست پره های بینی، بالا رفتن بیش از حد نوک بینی، باریک شدن بیش از حد نوک بینی و افتادگی نوک بینی.

تشخیص دقیق، آنالیز کامل پیش از عمل، انتخاب صحیح بیمار داوطلب جراحی پلاستیک توسط جراح و انتخاب دقیق جراح بوسیله فرد عمل شده از عواملی هستند که با اتکا به آنها می توان احتمال بروز پیشامدهای نامطلوب عمل زیبایی بینی را تا حد زیادی کاست.

عوارض انجام غلط جراحی پلاستیک بینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *