عوارض جراحی زیبایی بینی

تعدادی از بیماران هستند که دچار عوارض جراحی زیبایی بینی می شوند. به عبارتی بعد از عمل زیبایی بینی برایشان مشکلاتی از جمله مشکلات تنفسی پیش می آید به همین دلیل همیشه پزشکان این نکته را به بیماران گوشزد می کنند که ابعاد جراحی زیبایی بینی فراتر از تغییرات ظاهری در چهره افراد است.

تنفس در عملکردهای حیاتی بدن بسیار موثر است. وقتی کسی خواب شبانه و راحت نداشته باشد همیشه دچار بی حالی و خواب آلودگی می شود. در پی محرومیت از تنتفس راحت، بدن دچار ضعف سیستم دفاعی و خشکی مجاری تنتفسی می شود.

بسته شدن موقت سینوس ها و عدم تخلیه آن ها و نیز دردهای سینوسی و سنگینی و سردرد و فشار در قسمت های سر و صورت از مشکلات ناشی از عمل زیبایی نامناسب است.

چسبندگی های داخل بینی، باقی ماندن انحراف تیغه بینی، بزرگی شاخک های بینی، تنگی دریچه های بینی از عواملی هستند که بیماران می توانند برای عمل بینی به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه نمایند.

از شایع ترین و حادترین عوارض در بینی می تواند اختلال دریچه بینی باشد. امروز در جراحی های زیبایی بینی از برداشتن بافت در ناحیه دریچه بینی بشدت اجتناب می شود حتی در بعضی مواقع سعی می شود این دریچه تقویت شود.

یکی از دشوارترین مراحل در جراحی زیبای بینی برگرداندن سوراخ های بینی به حالت اولیه است. حتی گاهی پیش می آید که این اقدام امکان پذیر نباشد و این مشکل یکی از عوارض جراحی زیبایی بینی به شمار می آید.

در عمل زیبایی بینی گاه پیش می آید جراح برای ترمیم بینی از بافت های دیگر بدن برای جبران بافت های از دست رفته استفاده نماید که به این عمل، پیوند گفته می شود.

چسبندگی های داخل بینی نیز یکی از مشکلات جدی است که ممکن باعث مسدود شدن راه بینی و تنفس می شود.

عوارض جراحی زیبایی بینی

1 دیدگاه

  1. جمالی گفت:

    کسانی که قصد دارن عمل زیبایی بینی انجام بدن باید حتما در انتخاب جراح دقت داشته باشن چون عارضه هایی مثل مشکلات تنفسی خیلی سخته اگه برای کسی پیش بیاد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *