جراحی زیبایی بینی 5
پرسش هایی در خصوص عمل های زیبایی
دی ۲۶, ۱۳۹۴
جراحی زیبایی بینی 24

قبل از عمل زیبایی بینی مطلع باشید که چه میخواهید و چه می شود ؟

عمل زیبایی بینی یکی از رایج ترین و شایع ترین جراحی های پلاستیک و زیبایی میان زنان و مردان ایرانی محسوب می شود که اگر چه با هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب میان مردم باب شده ، اما در صورتی که این جراحی با همراهی و مشاوره یک جراح و پزشک متبحر و با تجربه انجام شود، می تواند بسیاری از عارضه ها و اختلالات موجود در بینی از قبیل قوز بینی ، افتادگی نوک بینی و یا زاویه دار شدن آن ، بزرگ بودن حفره های بینی و دیگر اختلال های شایع بینی را برطرف کند. بنابراین اگر تصمیم دارید بینی خود را جراحی کنید و تغییری اساسی در ظاهر خود به وجود آورید، پیشنهاد می کنیم پیش از هر اقدامی توصیه های زیر را جدی بگیرید.

صورت در معرض دید ترین قسمت بدن ماست و بینی در مرکز آن واقع شده و برجسته است لذا اشکالات ساختمانی بینی برای تمام افراد به وضوح قابل رویت است. عمل زیبایی بینی، افزون بر ایجاد تناسب درخود بینی ، ارتباط خوشایند تری را بین بینی و دیگر اجزای صورت برقرار می کند. به همین دلیل نباید بینی را به عنوان عضوی مجزا و مجرد در نظر گرفت . رابطه تنگاتنگ بینی با پیشانی، چشم، لب وچانه به گونه ای است که هر نوع نقص در اجزای صورت می تواند براین ارتباط ظریف تأثیر گذارد. به عنوان مثال چانه کوچک ،موجب برآمده تر به نظر رسیدن بینی می شود. بی توجهی نسبت به تناسب بینی با اجزای صورت موجب عدم دسترسی به نتیجه رضایت بخش خواهد شد.

آیا عمل زیبایی  بینی در افراد با سن بالاامکان پذیر است؟

عمل زیبایی بینی در افراد با سن بالا :  از آنجا که با افزایش سن بافت های بینی دچار افتادگی و سستی می شوند این امر بر ظاهر و عملکرد بینی تأثیر می گذارد. بالا بردن نوک بینی دراین افراد موجب جوان به نظر رسیدن وبهبود تنفس می شود. بیشترین مشکلات زیبایی بینی در سنین بالا ، افتادگی نوک بینی و برآمدگی پشت آن است. افتادگی بینی موجب مسن تر به نظر رسیدن چهره فرد می شود. در حالات شدیدتر افتادگی ، تنفس از راه بینی ممکن است دچار اختلال شود. این بیماران وقتی نوک بینی خود را با انگشت به بالا می برند احساس مطلوب تری از تنفس از راه بینی دارند.

آیا وضعیت روحی و روانی شخص در انجام عمل زیبایی بینی تأثیر دارد؟

بی تردید تأثیر بسزایی دارد. چه بسیار بیمارانی که پس از عمل باوجود نتیجه رضایت بخش، به دلیل مشکلات روحی-روانی، وسواس فکری یا شخصیت های متزلزل و بیش از اندازه تأثیر پذیر از دیگران، از نتیجه عمل خود ناراضی اند.

شمار زیادی از افرادی که خواهان عمل زیبایی بینی هستند، از نظر خود دلایل موجهی دارند، به مانند کسب موفقیت درتشکیل زندگی زناشویی، یافتن اعتماد به نفس بیشتر دربرخوردهای اجتماعی، جلب رضایت خانواده ودوستان و….. .

دراین مقطع باید ضمن ارزیابی بیمار به او گوشزد شود که از جراحی انتظاری غیرواقع بینانه دارند، از عمل صرف نظرکنند. همچنین لازم است که جراحی زیبایی درافرادی که دچار بحران های شدید روحی، اضطراب یا هیجان های ناپایدار هستند، به تعویق افتد.

به طور معمول داوطلب مناسب عمل زیبایی بینی فردی است که از عمل انتظار واقع بینانه ای دارد و برای انجام عمل تحت فشار دیگران نیست و مهمتر آنکه انتظار تغییرات بزرگی رادر بهبود روابط فردی واجتماعی پس از عمل خود ندارد وقوی ترین دلیلش برای انجام جراحی زیبایی بینی خشنودی شخص خود باشد.

25

وظیفه لیزر واندوسکوپ در جراحی زیبایی بینی چیست؟

هدف اصلی استفاده هر دوی این روش ها پیشگیری از به خطر افتادن عملکرد بینی است. یعنی اگر عملکرد بینی بهتر نشود، حد اقل باید وظیفه های خود را به خوبی پیش از عمل زیبایی بینی انجام دهد. در بسیاری از جراحی های ظریف بینی استفاده از لیزر این برتری را داراست که با خونریزی کمتری همراه بوده و در جراحی زیبایی بینی، لیزر نقش به سزایی در نتیجه نهایی نخواهد داشت وآنچه تعیین کننده نتیجه عمل خواهد بود در دستان هنرمند پزشک جراح خواهد بود. اندوسکوپی بینی با فراهم آوردن امکان دید بهتر، دسترسی به قسمت های عمیق تر جهت رفع مشکلات داخلی بینی را آسان تر و سریع تر می کند.

تفاوت اصلی روش عمل جراحی بینی باز و بسته

تفاوت اصلی روش جراحی باز با بسته این است که در  روش باز علاوه بر خطی که برش داده می شود و در روش بسته بکار میرود  ، برش  کوچکی نیز روی پوست کلوملاایجاد می شود . کلوملا همان قسمت وسطی بین دو سوراخ بینی است که معمولا پائین تر از پره های بینی قرار دارد . این برش این امکان را میدهد که بتوان پوست بینی را بلند کرد و تمامی اجزای کلیدی بینی مانند قسمت استخوانی ، قسمت غضروفی و بافت نرم است را دقیقا زیر نظر گرفت و عمل جراحی را مستقیما زیر نظر گرفت . محل  جوش خوردن بخیه های این برش قابل دیدن نیست و نباید نگران چیزی بود. نکته ای که باید به آن دقت شود این است که بریدن یا نبریدن گوشه های بینی یا پره های بینی ارتباطی به روش باز یا بسته نخواهد داشت و به اندازه سوراخ های بینی بیمار و پرده های بینی بیمار بستگی دارد یعنی اینکه اگر سوراخهای بینی خیلی بزرگ باشند و لازم باشد که آنها را کوچک تر و جمع تر کنیم هیچ راهی به جز برش خوردن کناره ها و اطراف بینی نیست.

مزایاهای روش بسته

زمان عمل در این روش حدود پانزده دقیقه کمتر از روش باز است.
روی پوست کلوملا فاقد برش است .
در این روش ورم نوک بینی بسیار کمتر از روش باز است لذا ورم زودتر از بین می رود.

مزایای روش باز

جراحی زیبایی بینی زیر دید مستقیم انجام می پذیرد لذا احتمال غیر قرینگی بسیار کمتر می شود.
قدرت مانور جراح و فضا برای کار کردن جراح متخصص بیشتر است.

در عمل زیبایی بینی تا چه میزانی توان بینی را کوچک نمود؟

نکاتی که باید برای تغییر سایز بینی مد نظر قرار داد…
نخست آن که زیبایی لزوما به معنای کوچکی نیست بلکه زیبایی بینی پیرو تناسب قسمت های گوناگون بینی و تناسب بینی با صورت فرد است. هدف عمل زیبایی بینی بهبود وضعیت ظاهری است نه فقط کوچک کردن بینی. چه بسیار بینی هایی که با وجود اندازه های بسیار کوچک نه تنها بر زیبایی چهره چیزی اضافه نکرده اند بلکه تناسب کلی را هم از بین می برند.

دوم آن که نوع بافت های بینی برای عمل جراحی زیبایی بینی بسیار حائز اهمیت است. بینی های با پوست ضخیم و بافت غضروفی بسیار بارزترین نمونه تاثیر بافت بینی بر نتیجه عمل است. این بینی ها برای جراحان کمی مشکل ساز هستند و با ضخامت پوست ظرافت های بینی را کم می کنند. تخصص جراح در این زمینه تاثیر به سزایی در نتیجه ی عمل خواهد داشت.

سوم آن که بینی باید تا حدی کوچک شود که موجب اختلالات تنفسی نشود. کوچک شدن بیش از حد اندازه سوراخ های بینی وبرداشته شدن بیش از اندازه بافت های استخوانی، غضروفی و پوست، امکان به خطر انداختن سلامت فرد در اثر مشکلات تنفسی را افزایش می دهد. جراح بینی با ارزیابی دقیق وضعیت داخل بینی پیش از جراحی، می تواند ریسک عوارض تنفسی را به حداقل برساند.

1 دیدگاه

  1. زهرا گفت:

    شما میتونین بینی رو خیلی ریزو زیبا در بیارین کوچیک تر از این عکسا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *