نتیجه جراحی زیبایی بینی گوشتی

برای جراحی زیبایی بینی گوشتی بهترین افراد کسانی هستند که نقایص مشخصی در بینی شان بسیار بارز باشد و از پیش از انجام جراحی با جراح همکاری کافی داشته باشند.
نکته دیگر در عمل زیبایی بینی گوشتی این است که تورم بعد از عمل در این بینی ها مدت زمان بیشتری ماندگاری دارد. به عبارت دیگر حداقل یک سال برای فرم گرفتن بینی بعد از عمل، زمان لازم است.

جراحی زیبایی بینی گوشتی

البته جهت کمک به تسریع بهبودی تورم در بینی های گوشتی، اقداماتی نظیر تزریق دارو در محلی که ورم کرده با صلاحدید پزشک جراح موثر است.
نکته آخر اینکه، دستگاه های کوچک کننده بینی به هیچ وجه تاثیری در تقویت غضروف های ضعیف و تغییر وضعیت آنها ندارند. در نتیجه توصیه به استفاده از آنها به عنوان جایگزین عمل جراحی، صرفا کلاهبرداری و عوام فریبی است.
می گویند جراحی زیبایی بینی گوشتی نتیجه خوبی ندارد، ولی اگر بینی تان استخوانی باشد، نتایج جراحی بهتر است. می گویند اگر بینی گوشتی دارید، پس از جراحی دوباره گوشت اضافی می آورد و یا آن شکل دلخواه حاصل نمی شود و… . اینها برخی از شنیده هایی است که افرادی را که بینی گوشتی دارند و از شکل بینی شان ناراضی هستند، از تیغ جراحی می ترساند.

«اصلاح بینی های گوشتی با جراحی زیبایی به خوبی امکان پذیر است و اگر طبق اصول باشد، نتیجه مطلوبی داشته و به اصطلاح خراب نمی شود.

اصول اصلاح در این بینی ها تا حدودی با بینی هایی که اشکالشان فقط برجستگی استخوانی واضح است، متفاوت می باشد و توجه نکردن به این تفاوت هاست که سبب بروز نارضایتی بعد از عمل بینی گوشتی می شود.

هدف از جراحی در بینی های گوشتی حالت دادن به بینی در راستای تناسب بیشتر آن با سایر اجزای صورت است نه صرفا کوچک کردن بینی

جراحی هایی که فقط با هدف کوچک کردن بینی های گوشتی انجام می شوند، علاوه بر مشکلات تنفسی از نظر قیافه ی بینی نیز در درازمدت مطلوب نخواهند بود.

با توجه به اینکه حمایت اسکلتی بینی های گوشتی ضعیف است، جهت شکل دادن به بینی و حالت دادن به آن ابتدا سایز بینی گوشتی تنظیم می شود و غضروف هایی که در وضعیت مناسب نیستند سر جای خود قرار می گیرند. سپس ساختارهای ضعیف توسط پیوندهای غضروفی تقویت می شود.

پزشکان چه بینی را گوشتی به حساب می آورند؟

ساختمان بینی از پوست و گوشت و غضروف و استخوان تشکیل شده است. شکل بینی و تناسب اجزای آن در افراد گوناگون با هم مختلف است. خیلی از مواقع در تشخیص این موارد اشتباه می شود و بینی های معمولی به اشتباه گوشتی شناخته می شود که موجب نگرانی بیمار می شود. گاهی اوقات مشکلات بینی به علت ناهماهنگی غضروفی استخوانی است که راحت تر قابل تنظیم است، ولی درباره بینی های گوشتی هم در صورت تجربه کافی جراح نتایج ایده آلی خواهد بود.

از میان کسانی که بینی گوشتی دارند، چه کسانی بهتر است مورد جراحی زیبایی بینی گوشتی قرار گیرند؟

برای جراحی بینی گوشتی بهترین افراد کسانی هستند که نقایص مشخصی در بینی شان وجود داشته باشد و از پیش از انجام جراحی با جراح همکاری کافی را انجام دهند. باید پیش از عمل جراحی با پزشک شان صحبت کنند و درباره نتایج عمل جراحی بینی گوشتی به طور کامل توجیه شوند.
مراحل انجام عمل جراحی بینی گوشتی به طور کامل برایشان توضیح داده شود تا مشکلی در این باره نداشته باشند.

حال اگر بینی مان گوشتی باشد، باید چه انتظاراتی از نتیجه جراحی بینی داشته باشیم؟

هدف از هر عمل جراحی زیبایی بینی، بهتر کردن وضعیت ظاهری است نه رسیدن به زیبایی مطلق و کامل. ضمنا، نوع پوست افراد گوناگون با یکدیگر متفاوت است و ممکن است فردی به دلیل نوع پوست صورتش و یا دلایل دیگر، مورد مناسبی برای عمل بینی اش نباشد. اشکالات گوناگون بینی گوشتی مانند پهن بودن بینی، بزرگ بودن سوراخ های بینی، جعبه ای شکل بودن نوک بینی، افتادگی نوک بینی و… طی عمل جراحی بینی افرادی که بینی گوشتی دارند، اصلاح می شود.

بهترین سن برای جراحی بینی چه سنی است؟

به طور معمول، سن مناسب برای عمل زیبایی بینی ۱۸ سالگی است، ولی اگر رشد جسمی در سنین پایین تر کامل بود مانند ۱۵ سالگی هم امکان پذیر است و حتی مواردی که به علت تغییر شکل یا انحراف شدید تیغه بینی انسداد کامل ایجاد شده، در سنین پایین تر هم جراحی محدود با دقت بیشتر در آسیب نرساندن به مراکز رشد غضروف و استخوان قابل انجام است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *