عمل زیبایی بینی :: قوز بینی
تصمیم نهایی برای عمل زیبایی بینی
بهمن ۱۰, ۱۳۹۴
عمل زیبایی بینی استخوانی
جراحی بینی استخوانی
فروردین ۱۶, ۱۳۹۵
نحوه چسباندن چسب بینی

چسب زدن بینی

چسب زدن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی انجام میشود که برای کمک به کنترل ترم بینی بعد از عمل زیبایی بینی از آن استفاده میشود . در روز های اول بعد از جراحی زیبایی بینی تورم بینی بسیار شایع است و بینی شما دچار تورم خواهد شد ، به ویژه در اطراف نوک بینی . علاوه بر این ، بینی شما تحت عمل زیبایی بینی قرار گرفته است و پوست و مخاط داخل بینی به آن واکنش نشان داده و متورم میشوند . برای کنترل و محافظت از این تورم از چسب برای بینی استفاده میشود که پس از عمل برای مدتی این چسب بینی باید روی بینی شما قرار گیرد تا تورم بینی کنترل شده و اعضاء داخلی بینی به حالت اولیه بازگردند.

چه زمانی باید از چسب بینی استفاده کنیم ؟

به طور معمول در روز های اولیه به مدت ۲ هفته چسب باید روی بینی شما قرار داشته باشد و پس از آن که تورم کنترل شد هنگام خوابیدن از چسب برای بینی استفاده کنید و پس از رفع کامل تورم دیگر نیازی به استفاده از چسب بینی نیست.

آیا من میتوانم دائم چسب بینی را استفاده کنم ؟

خیر ، زیرا استفاده دائم از چسب بینی خود باعث تورم و ایجاد حساسیت شده و باید در روز اجازه دهید پوست بینی تنفس کند

آیا خودم میتوانم چسب بینی را بچسبانم ؟

بله ، دفعات اولیه دستیار پزشک خودش چسب بینی شما را میچسباند و در حین چسب زدن بینی به شما آموزش لازم جهت چسب زدن داده میشود ، همچنین میتوانید با توجه به آموزش های موجود در وب سایت نحوه صحیح چسب زدن بینی را مشاهده نمایید.

نحوه چسباندن چسب بینی

نحوه چسباندن چسب بینی

نحوه چسباندن چسب بینی

نحوه چسباندن چسب بینی

نحوه چسباندن چسب بینی

نحوه چسباندن چسب بینی

 

نحوه چسباندن چسب بینی

نحوه چسباندن چسب بینی

نحوه چسباندن چسب بینی

نحوه چسباندن چسب بینی

چه چسبی مناسب تر است؟

حتما شما می پرسید که پس از انجام عمل زیبایی بینی، از چه نوع چسبی مناسب استفاده است؟ پیشنهاد می کنیم که افراد، تقریبا ۱٫۵ سانتی متر از چسب های کاغذی پزشکی استفاده کنند. این نوار چسب ها را می توان از دارو خانه تهیه کرد و قیمت آن ها به هیچ عنوان زیاد نیست. بعضی از چسب ها دارای میکرو منفض هایی میباشند؛ چرا که این نوار ها در افراد پاسخ آلرژیک ایجاد نمی کنند.

تمیز بودن پوست کاملا حائز اهمیت است؟

قبل از چسب زدن بینی، دقت داشته باشید که پوست روی بینی کاملا تمیز و پاکیزه باشد. برای این کار از پنبه الکلی استفاده کنید. این کار چربی های پوست و مواد آرایشی را پاک می کند. اگر این مواد روی پوست موجود باشند، از چسبیدن درست نوار جلوگیری می کنند.

برداشتن و کندن چسب

چسب بینی را با احتیاط و مراقبت باز کنید؛ نمی‌توانید چسب را از انتها گرفته و آن را سریعا باز کنید؛ چون این گونه هدف اصلی از چسب زدن بینی را که چسبیدن پوست به بینی است را خراب کرده اید. همچنین می توانید محلول جدا کننده ی چسب از پوست را از دارو خانه ها بدون نسخه دریافت کنید.
روش دیگر آن است که می‌توانید چسب را در هنگام گرفتن دوش آب گرم و شستشوی محل چسب, چسب زده شده با صابون و کف فراوان باز کنید. میتوانید این قسمت را با موچین یا وسیله‌ای مشابه لبه‌ی چسب را جدا کنید، و خیلی آرام آن را از پوست باز کنید، و چسب را صد و هشتاد درجه به دور خودش به آهستگی به عقب بکشید و همین زاویه را هنگام باز کردن باقی چسب نیز حفظ کنید؛ به این شکل، در اصل چسب را به موازات سطح پوست جدا کرده اید و احتمال بالا یا پایین رفتن پوست روی استخوان و غضروف زیرین را کاهش می دهید.

آیا خندیدن و حرکات صورت بر ظاهر بینی تاثیر گذار است؟

عضلات بسیاری در بینی و صورت هستند که در هنگام ابراز احساسات مانند خنده موجب حرکت دادن نوک بینی به سمت پایین می شوند. روش های جراحی زیادی برای مقابله با افت بینی وجود دارد. سعی و تلاش پزشکان این است که از روش هایی که متکی بر افزایش بافت ها است در جلوگیری از سر پلیین شدن بینی استفاده می شود.
قسمتی که اضافی است و از روی بینی برداشته می شود ، در محل مناسب در قسمت های دیگری از بینی مورد استفاده می شود تا در درازمدت، اسکلت بینی به صورت دلخواه اصلاح شود و بینی دچار افتادگی نشود. یک مثال برای این روش ها، برداشتن قطعه ای باریک از غضروف تیغه بینی و جای گذاری این قسمت به عنوان ستون و پایه میانی بینی در پایین ترین سطح بینی است. رواج این روش ها که متکی بر تقویت حمایت بافت های بینی است، انقلابی در عمل های جراحی زیبایی بینی است. بیشتر عارضه های طولانی مدت تنفسی و زیبایی از کاهش بیش از حد بافت های بینی ویا دستکاری های بیش از اندازه روی بافت های بینیدید می آید. تغییر شکل و بهبود وضعیت بینی از طریق افزایش بافت بجای کاهش، یک راه منطقی جلوگیری از این مورد عارضه ها است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *