جراحی زیبایی بینی 24
قبل از عمل زیبایی بینی مطلع باشید
دی ۲۶, ۱۳۹۴
عمل زیبایی بینی :: قوز بینی
تصمیم نهایی برای عمل زیبایی بینی
بهمن ۱۰, ۱۳۹۴
جراحی زیبایی بینی 5

برخی پرسش های مطرح شده در خصوص عمل های زیبایی

چه افرادی بیشتر از همه به دنبال زیبایی و عمل های زیبایی هستند؟

با توجه به بررسی‌ های انجام شده که اغلب در کشورهای اروپایی و آمریکا بوده است، حدود ۲۰ درصد افرادی که عمل های زیبایی انجام می ‌دهند مبتلا به اختلالات روان نژندی مانند اضطراب، وسواس و افسردگی و حدود ۷۰ درصد نیز مبتلا به اختلال شخصیت خود شیفته و اختلال شخصیت وسواسی هستند و فقط ۱۰ درصد اعمال جراحی ناشی از حالت واقعا غیرطبیعی بینی است. از نظر سنی، اعمال جراحی زیبایی بینی بیشتر در سنین ۱۵ تا ۲۵ سال انجام می ‌شود و در میان تحصیل کرده ‌ها و افراد مرفه فراوان ‌تر است. هر چند طبقات اجتماعی متوسط و پایین هم با وجود هزینه بالای این قبیل اعمال با تحت فشار قرار دادن خود و خانواده به این امر اقدام می ‌کنند.

آیا تاکنون با بیمارانی مواجه بوده‌اید که عمل های زیبایی انجام دهند اما هنوز احساس ناخوشایندی داشته باشند؟

بله. در روان‌پزشکی اختلالی به نام بدشکلی بدن وجود دارد که نوعی اختلال شبه جسمی (سوماتوفرم) است و یک احساس ذهنی مداوم درباره زشت بودن برخی از جنبه‌های ظاهر یا چهره در افراد وجود دارد، با وجود اینکه ظاهر آنها طبیعی و یا تقریبا طبیعی است. اساس این اختلال، باور یا ترس قوی بیمارگونه است از اینکه ظاهر جذابی ندارد و یا حتی نفرت‌انگیز است. این افراد بیشتر به متخصصان پوست یا جراحان پلاستیک مراجعه می‌کنند تا روان‌پزشکان. علایم این بیماری عبارتند از باور یا هذیان واضح انتساب (اغلب درباره توجه دیگران به عیب ادعایی بدن)، اجتناب از آینه و سطوح شفاف و یا برعکس، نگاه کردن بیش از حد در آینه و کوشش برای پنهان کردن نقص فرضی (با‌ آرایش یا تغییر لباس). درمان از طریق روش‌های جراحی یا درمان‌های پوستی تقریبا بدون استثنا ناموفق است. به همین علل، چنین افرادی پس از عمل نیز دچار مشکل خواهند بود و چه بسا پس از عمل جراحی، بینی آنها وضعیتی بدتر از قبل پیدا می‌کند و افسردگی آنها را افزایش می‌دهد.

آیا عمل های زیبایی واقعا به افزایش اعتماد به نفس کمک می‌کند؟

در بعضی افراد که بینی بزرگ یا نا موزون دارند، عمل زیبایی بینی به افزایش اعتماد به نفس کمک می ‌کند ولی تقریبا در بیماران نتیجه خوبی ندارد. یک سوم این بیماران خانه‌ نشین می‌ شوند زیرا نگران‌ هستند که از سوی دیگران مورد تمسخر قرار گیرند و حتی حدود یک پنجم آنها نیز اقدام به خودکشی می‌ کنند. ولی به جرات می ‌توان گفت که بخش عظیمی از این بیماران از رویارویی اجتماعی و شغلی دوری می ‌جویند و عملکرد اجتماعی آنها کاهش می ‌یابد.

از نظر شما چه افرادی برای عمل های زیبایی مناسب هستند؟

افرادی که از نظر شخصیتی مشکلی نداشته باشند، عملکرد خانوادگی، اجتماعی و شغلی خوبی داشته باشند و بهتر از همه با تایید اطرافیان، بینی آنها ظاهر نابهنجار و ناموزونی داشته باشد و یا این عمل در تنفس آنها تاثیر مثبت داشته باشد.

عمل های زیبایی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *